Penzion Fialka Velké Losiny

Agrofarma Fiala Ota Velké Losiny a okolí

Historie farmy

Agrofarma Fiala Ota

Farma se nachází v podhůří Jeseníků v nadmořské výšce 740 m. n. m. V roce 1992 hospodařila farma na výměře 12 ha pozemků, které byly pronajaty od Pozemkového fondu. Původním záměrem hospodaření bylo vybudovat farmu zabývající se chovem koz. Hlavním nedostatkem v těchto začátcích byla špatná finanční situace a nedostatečně zkušenosti. Následně bylo od záměru upuštěno.

V roce 1997 se v rámci privatizačního projektu podařilo vydražit Odchovnu mladého dobytku v Pustých Žibřidovicích. Na jaře v roce 1998 byly od Pozemkového fondu pronajaty přiléhající pozemky o výměře 53 ha. Tyto pozemky jsou nyní využívány jako louky a pastviny.

S platností od 1.1.2000 hospodaří farma ekologicky. Při rozhodování o zřízení ekologické farmy byl pan Fiala do jisté míry ovlivněn názory kolegů, kteří již měli s eko-farmou určité zkušenosti. V současné době farma hospodaří na celkové výměře 77 ha TTP bez orné půdy. Dále se zabývá chovem skotu bez tržní produkce mléka a chovem tažných koní.

Živočišná produkce

Agrofarma Fiala Ota

V současné době se na eko-farmě vyskytuje 41 ks hovězího dobytka převážně křížení plemene Hereford a masný Simentál. V roce 2004 byl na farmu pořízen plemenný býk Charolais. Skot je v letních měsících umístěn na pastvě a v zimních měsících je ustájen v souladu s požadovanými předpisy v odchovně. Na farmě nejsou používaná žádná nakupovaná krmiva. Veškeré krmení pochází z vlastních zdrojů.

Hospodářské budovy a stavby

Farma se nachází v bývalém areálu státního statku. Pro výkon činnosti slouží příjmový objekt, odchovna. Stávající stav budov odpovídá stáří a způsobu jakým s ním bylo naloženo po ukončení činnosti státního statku. Záměrem je částečná rekonstrukce odchovny, tak aby bylo možné rozšířit chov skotu. A dále snaha využít všech možností, které objekt poskytuje.

Aktuálně

26.6.2017

Poděkování

Dobrý den,
rádi bychom Vám moc poděkovali, že jsme mohli strávit týden ve Vašem penzionu. Penzion je velice útulný, čisťoučký, dobře zařízený a v dobré lokalitě. Také bychom moc poděkovali za procedury, které jste nám vybrali, hlavně masáže byly úžasné, zvláště u paní Míly. U paní Míly se na masáže objednal i můj bratr se svou dcerou a ti byli také nadšení. Bratr konstatoval, že už dlouho tak dobrou masáž neměl.

Velké Losiny je velmi krásná obec, hezky upravená, krásné procházky nejen po parcích ale i ostatních cestičkách, krásné domy, chaty i různá stavení. Pokud nám bude zdraví přát, rádi bychom se tam zase podívali znovu a rádi bychom se u Vás ubytovali.

Ještě jednou velké díky. Naše díky patří také paní Krystýnce, kterou touto cestou velmi pozdravujeme.

Maršálkovi

30.4.2016

Červen

Nabízíme ještě volnou kapacitu v našem penzionu v červnu. Rádi Vám připravíme nabídku Vašeho pobytu na míru. Napište nám :-)

30.4.2016

Termály Losiny

Včera poprvé otevřen venkovní areál ve Velkých Losinách. Přijeďte navštívit malebnou obec Velké Losiny a využijte tak široké nabídky :-) Losiny nabízí ruční papírnu, termály Losiny, zámek a Velkolosinské pralinky. Těšíme se na Vás.

Zeptejte se...
Volné termíny, informace

Kontakt

Penzion Fialka

Rudé Armády 494 787 15 Velké Losiny   Tel.: (+420) 777 842 895 E-mail: info@penzionfialka.cz

www.penzionfialka.cz

Tento projekt byl spolufinancován EAGGF Evropský zemědělský orientační a záruční fond
Kudy z nudy